רפלקסולוגיה

יסוד המים

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

כאמור אצל כל באדם ישנו יסוד מסוים (מתוך ה-4) הקיים

במידה גדולה יותר, והאחראי במידת מה על האישיות הפסיכולוגית

של האדם. במאמר זה נדבר על אדם שאצלו יסוד המים הוא

היסוד הדומיננטי. אדם זה יקרא לצורך העניין- "טיפוס מים".

ובכן, לפני שנתאר את טיפוס המים, ולפני שנתאר את

יסוד המים בגוף ובכף הרגל, נאמר כמה מילים על

המים עצמם, כפי שאנו מכירים אותם מהטבע. מילים אלו תעזורנה לנו להבין בצורה הרבה יותר טובה את המים בגוף, בכף הרגל ובטיפוס המים עצמו.

 

המים בטבע:

למים בטבע אין צבע. הם שקופים, אך נוטים לייחס אותם לכחול, תכלת, טורקיז. למים אין צורה משלהם. הם מקבלים את הצורה של הכלי שבו הם נמצאים. זו תכונה שאופיינית רק להם.  כיוון המים הוא כלפי מטה.

מים מייצגים בטבע זרימה ותנועה. הם יכולים להיות שקטים ושלווים מצד אחד, וסוערים ומאיימים מצד שני. מים מסמלים מסתורין, הם מכסים על עולם שלם שנמצא בתוכם. מים יכולים להפחיד מישהו אחד, ולהרגיע מישהו שני. מים יכולים להיות מאד חזקים מצד אחד, אבל גם מאד חלשים מצד שני. במים אין כללים ברורים. במים הכל יכול להיות.

 

המים בגוף:

נסו לקחת את תכונות המים בטבע, ולהשליך אותן על הגוף. בגוף האדם לא נראה את המים בצבע כחול. אך נבחין בבצקתיות או במימיות שלהם. נרגיש רקמות יותר רכות וספוגיות. בעיקר הבטן-מקום משכנם של המים, תהיה מאד רכה. בה גם נמצאים האיברים המימיים כמו הקיבה, כבד, מעיים, טחול וכד'. המים בגוף מייצגים את הרגשות והפחדים שלנו. הבטן היא ים הרגשות. במצבים של איום או פחד, הן פיזי והן פסיכולוגי, אנו נוטים לשלב ידיים, לכסות את הבטן. כשמתרגשים או כשפוחדים, יש תנועה בכל הבטן- פרפרים בבטן. נוזלים יורדים למטה. צריכים לשירותים. מקום נוסף של יציאת המים החוצה במצבים של עודף רגשות הוא דרך העיניים- דמעות.

 

המים בכף הרגל:

כפי שלמדנו כבר, האזור בכף הרגל המייצג את המים הוא אזור הקשת הגדולה שבין העקב לכרית. מים מאוזנים בגוף האדם יתבטאו בקשת בעלת רקמה עם הצבע הבהיר ביותר בכף הרגל, העור רגיש, רך, קריר ומעט לח.

 

טיפוס מים:

ובכן, כדי לתאר טיפוס זה שאצלו יסוד המים הוא הדומיננטי, ניקח את כל תכונות המים שמנינו לעיל ונשליך אותן עליו. טיפוסי המים הם טיפוסים מאד רגישים, עדינים ומתוחים, חסרי מוצקות וחוזק. יש להם בבטן מחסן שלם של רגשות והם פועלים על פיהם. הם נוטים להרהורים רבים ומחשבות. אלו אנשים סבילים ורוחניים הנוטים לחיות כשראשם בעננים. הטיפוס היוזם, הפרקטי, שיודע לקבל את ההחלטה, קצת נדיר ביניהם. הם צריכים שמישהו יגיד להם מה לעשות. רובם יהיו שכירים. מצד שני, טיפוסי המים מאד יצירתיים, ובעלי חוש אומנותי מפותח. הם נמשכים לעולם המוזיקה והאומניות. הם אנשים מנומסים, בעלי טעמים מעודנים ובעלי חוש אסתטי מפותח. הם מסוגלים לשקוע שעות רבות בעבודה שמצריכה טיפול בפרטים עדינים. טיפוסי המים מאד עדינים ורחמניים, לכן נמצא אותם במקצועות הסעד והרווחה. פחות קל להם להתמודד עם מתח ולחץ.

במקרים שמחלה תוקפת אותם, סביר להניח שיהיה לה קל להיכנס לגופם. אלה טיפוסים שנחוצה להם סביבה שקטה בעבודה ובבית. הם צריכים את ההרמוניה והשלווה. כמו המים, הם יכולים מצד אחד להיות שקטים ורגועים, ומצד שני להיות מסוכנים ומפחידים (לא במובן הפיזי אלא יותר במובן הפסיכולוגי). כמו המים, הם אינם מראים את פרצופם האמיתי כלפי חוץ. כדי להבינם, חייבים להיות בתוכם. כמו המים, יש להם נטייה ללכת לאן שמובילים אותם. כמו המים, אין להם כיוון מוגדר. הם יכולים להתפזר לכיוונים שונים וללכת לאיבוד. לא רק פיזי, אלא גם במחשבות. כמו המים, יש להם נטייה להיתקע במקום אחד, או פשוט בתוך עולם משלהם. המים משקפים את תנועתו הרגשית של האדם, ואת מגוון הפחדים הקיימים בו. מים הם יסוד נשי, מסתורי, לא אימהי ובטוח כמו האדמה.

זהו יסוד של אינטואיציה רגשית, היכולת לספוג מה שאחרים מרגישים ללא צורך במילים. בניגוד לטיפוסי האדמה שחייבים משפחה וחברה, "טיפוסי המים" יכולים להסתדר גם בלעדיהם. להם צריך להזכיר שיש גם משפחה וחברים. להם צריך להזכיר שיש גם זמנים ומטלות שונות.

 

 

050-3711378