רפלקסולוגיה

פלישות לאויר

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

 

כאמור, יסוד אויר משתקף באצבעות שברגלנו.

המאפיין הבולט ביותר של יסוד זה הוא היכולת לחשוב, להבין,

לזכור, לתקשר. זהו יסוד התפיסה המחשבתית שלנו.

דרכו אנו מקבלים מידע שאותו אנו מארגנים בחלל המושגי.

אצבעות המעידות על אדם בריא הן אצבעות ישרות, גמישות,

פרושות מעט אך לא רחב מדי. הרקמה צריכה להיות מלאה

אך לא נפוחה. הציפורניים בריאות. העור בהיר יותר מאשר העור שבאזור אש, אך כהה יותר מאשר באזור מים. אצבעות אלה מעידות על אדם בעל כושר הבנה ותפיסה, ובעל יכולת תקשור וארגון טובים. אדם שמבין את הנלמד, ואת הסובבים אותו. או בקיצור, אדם עם "ראש על הכתפיים".  

 

פלישה של אויר לאויר- "עודף אויר":

מה נראה?

נראה אצבעות מאד גמישות, ארוכות, דקות וחיוורות. כריות האצבעות תהינה גדולות, עור קר ויבש, ציפורניים רכות, דקות וחיוורות, אצבעות מכופפות בכיוונים שונים. אצבעות 2,3 ו-4 (מהבוהן) ארוכות יותר מהבוהן. בדרך כלל לאנשים עם עודף אויר יש שליטה רבה בשרירי אצבעותיהם.

 

בהיבט ההוליסטי:

אנשים אלה נוטים לעשות שימוש יתר באיכות האויר. יש להם נטייה לדבר עם עצמם במידה מופרזת, ולעשות שימוש יתר בחושיהם. לעיתים קרובות הקול שבראשם מדיר שינה מעיניהם. אם אנשים אלה שוקעים בכיוון אחד בלבד, ממקדים את מחשבותיהם במציאות שדמיונם יוצר עבורם, יתייחסו אליהם האחרים כאל אנשים נרגנים, ויכנו אותם- "אסטרונאוטים". לאויר יש נטייה להתפזר, ולפעמים להיות קצת מעורפל, מה שגורם להם לחוסר ריכוז, ולהמון המון חלומות בהקיץ.

את האנשים האלה תמצאו בדרך כלל במקצועות שדורשים שימוש ניכר בחשיבה, בהיגיון, בשקלא וטרייא, בסברות שונות ומשונות, בחיבור לנשמה, חיבור לרוחניות וכד', כגון: פילוסופים, פסיכולוגים, אנשי רוח, רבנים, מיסטיקנים וכו'.

עודף אויר פירושו גם מרחק יותר גדול מהאדמה, כלומר, ריחוק יותר גדול ממשפחה, מבית, מאוכל, מחיי העולם הזה על כל המשתמע מכך! אל תצפו מאנשים כאלה להיות מחוברים אליכם כאן ועכשיו. אל תצפו מהם גם לחיות את החיים כמו כולם, להיפך, תצטרכו לדאוג להם, לארוחות מסודרות, לביגוד נאה, לכסף וכד', כי הם לא יעשו זאת לבד. הם פשוט למעלה מדי. באויר.

כמובן, עודף אויר נותן להם גם תכונות אדירות ונדירות, כגון: אינטואיציה מדהימה, יכולת תקשור רוחנית, הבנת דברים מורכבים תוך שניות ספורות!

אכן, זוהי מעלת האויר בקיצוניותו, אך גם זוהי מפלתו. להגיע לעולמות עליונים, אך לא מעט, גם להישאר שם...

 

מחלות אופייניות:

המצב של עודף קיצוני ביסוד אויר יכול להעיד על מצבים שאינם פיסיים או מנטליים באופן מובהק, כגון: תופעות חריגות במערכת העצבים המרכזית, או ליקויים חשמליים כגון:  כפיון, ורטיגו, סחרחורות, מיגרנות וסוגים אחרים של בעיות מנטליות. קיימת שכיחות גבוהה יותר של כאבי ראש, מתח בעורף, בעיות שינה, עייפות, דיכאון קל וחוסר ריכוז. מכיוון שהעור הוא חלק מיסוד אויר, מצבים קיצוניים ביסוד אויר יכולים להתבטא בבעיות עור.

 

 

פלישה של אדמה לאויר

מה נראה?

נראה אצבעות עם מפרקים עבים ומסוידים, ואבדן תנועה מסוים. נבחין בעור קשה על כריות האצבעות, ובפטריות מתחת לציפורניים. נשמע "קנקים" כשננסה לסובב את האצבעות, בעיקר את הבוהן.

 

בהיבט ההוליסטי:

אויר הוא יסוד שמנסה להתפשט ולמלא את הריק. אדמה, לעומתו, מנסה להתכווץ. אדמה בתוך אויר יוצרת אנשים שאומרים "ככה זה נעשה", ומנסים לכפות את תפיסתם על האחרים. קשה להזיזם (אדמה), מדעתם (אויר), הם עקשנים ולא פשרנים. הם אומרים שהדברים היו וימשיכו להיות כפי שהם. אלה טיפוסים אשר כאשר שואלים אותם שאלות כגון "למה" תשובתם תהיה "ככה!" אדמה באוויר שלהם מטשטשת את תהליכי החשיבה שלהם, הם אינם מסוגלים לשקול את האפשרות שיש על מה לחשוב. "ככה" היא תשובה מספקת. זה מה שיש, וזה מה שצריך להיות.

אדמה באוויר גורמת לאנשים לדרוך על הדרך הישרה והצרה. אין חדש תחת השמש. אמונה עדיפה על הערכה. לאנשים אלה יש מחשבה צרה מאד, והם מאמינים שלכל מצב יש פיתרון אחד (בעוד שבחיים יש תמיד יותר מפתרון אחד). רק שיקולים של קיום בסיסי ודחף הישרדות (אדמה) מניעים אנשים אלה לחשוב (אויר).

פלישה של אדמה לאויר מצויה כיום לרוב. לא מעט אנשים מסתובבים עם פטריות (פסולת- אדמה) מתחת לציפורניים (אויר). וזה די מובן. אחרי הכל, הפרנסה מעסיקה כיום את כולנו, במידה כזו או אחרת, השאלה היא כמה?  אדמה תפלוש לאוויר כשהאדם חושב (אויר) כל היום- מאיפה להביא כסף? מאיפה לשלם משכנתא? איך לגמור את החודש? איך להתקיים? איך לשרוד?(אדמה). הוא כל הזמן עסוק בזה. המחשבות שלו (אויר) לא נותנות לו מנוח! האדמה השתלטה לו על האוויר!!! כמובן שאין בהסבר זה כגורם העיקרי לפטריות בציפורניים, שיכולות להיווצר מעוד המון גורמים אחרים.

אדמה תפלוש לאויר גם אצל אנשים שכל הזמן חושבים (אויר) על המשפחה שלהם (אדמה). מה קורה עם ראובן? ולמה שמעון לא מתקשר? ואיך זה שרבקה עוד לא מצאה שידוך? ולמה אף אחד לא בא לבקר? וכו' וכו'. המושג "משפחה"(אדמה), הוא מושג מאד חזק בחשיבה (אויר) שלהם.

 

מחלות אופייניות:

כל דבר שמבטא תכונות אדמה- נוקשות, מוצקות, חוסר נוזליות, מקובעות, באזור הצוואר והפנים או לחילופין, בחשיבה. כגון: צוואר תפוס, חסימות ונוקשות בדרכי הנשימה העליונות, בעיות ריכוז, למידה והפעלת השכל, מיגרנות, קוצר נשימה וקשיי נשימה. יש אנשים הנולדים עם אדמה באויר, יש להם נטייה לנזק מוחי ומחלת כפיון. בילדים, אדמה באוויר מעידה על סוגים שונים של ליקויי תפקוד המרוכזים בראש. הפתלוגיה שאולי הכי מעניינת היא, שכלי הדם במוח (אויר) מתחילים להיסתם כתוצאה מקריש דם (דם מוצק- אדמה). מה שבסופו של דבר גורם ל- CVA(אירוע מוחי).

 

 

פלישה של מים לאויר

מה נראה?

נראה את האצבעות בכף רגלנו, חיוורות, גמישות ומתקלפות. הציפורניים יהיו רכות. תתכן אקזמה או פטרת.

 

בהיבט ההוליסטי:

אלה אנשים שחושבים (אויר) רגשות (מים), כלומר, כל מיני דברים רגשיים נכנסים להם למחשבות, או יותר נכון, המחשבות שלהם רגשיות. הם מגיעים לתפיסה מסוימת או אמונה שאינה מבוססת על חשיבה, בחירה או החלטה. משהו "דיבר" אליהם ברמה רגשית וזה מספיק. השכל הבריא כבר ברח מהם, הם מקבלים החלטות (אויר) רק על פי הרגשות שלהם (מים). אם רצונכם להבין אנשים אלה, נסו להבין את רגשותיהם ולא את השכל שלהם. רק כך תבינו מה גורם להם לפעול בצורה זו או אחרת.

 

מים באויר יוצרים אנשים שאינם יכולים לחשוב (אויר) בבהירות מפני שיש "ערפל" (מים) בראשם. הם לעולם אינם יודעים אם מה שהם רואים הוא אמיתי, או אם הם מדמיינים את הפחדים הגרועים ביותר שלהם. מים, פירושו- פחדים. מים באויר גורמים לאנשים לחשוב מחשבות מפחידות.

 

מחלות אופייניות:

מצבים הקשורים בנוזלי הגוף (מים) הפוגעים באזור הראש (אויר), כגון: סינוסיטיס, דמעות בעיניים, נוזלים באוזניים, ליחה בגרון, תכיפות גבוהה של אלרגיות, אף נוזל. כאשר מים נמצאים באויר, האויר הופך "טעון במים" ומתקשה לאוורר את הגוף. בתגובה לכך נוצרים קשיי נשימה הטיפוסיים למצב זה. ילדים בוכים בקלות, יוצרים בהתמדה סצנות רגשיות כדי להשיג את דרישותיהם. הם מפרישים מים מכל מקום- עיניים, אף ופה.

 

 

 

 

 

050-3711378