רפלקסולוגיה

פלישות- סיכום

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

זהו, זה נגמר. סיימתי לשגע לכם את השכל.

מי חושב שהוא הבין את הכל, שירים את ידו?

מי חושב שהוא הבין חצי, שירים את ידו?

מי לא הבין בכלל?

 

זה בסדר, תרגישו בנוח, גם לי לקח לא מעט זמן להבין את כל

ענייני הפלישות למיניהן, ועדיין, עדיין איני מבין כלום.

האמת, התאוריה לא כל כך מסובכת. 4 יסודות. לכל יסוד ישנן 4 פלישות. סך הכל 16 פלישות. 16 פלישות אבל המוני היבטים הוליסטיים. המוני היבטים הוליסטיים, ופי כמה וכמה הן המחלות שנגרמות בעטיין.

מה שכן מסובך הוא לדעת לאבחן זאת. ועוד יותר מסובך הוא לדעת איך להחזיר כל פולש למקומו, שזו בעצם המטרת ביניים שלנו כבני אדם- לדעת איך לשמור על איזון בין היסודות.

 

איזון, פירושו- בריאות! כשכל יסוד נמצא במקומו, וממלא את תפקידו בגופי, הן במובן הפיזיולוגי והן במובן הפסיכולוגי, אז אני אדם בריא. אז אני חי את חיי בהרמוניה המאפשרת לי לנצל את כל כוחותיי וכישרונותיי למלא את שליחותי בעולם. כל האנרגיה שלי מופנית לצורך מילוי תפקידי בעולם, ואינה מתבזבזת על דברים שוליים שרק מפריעים לי להשיג מטרה זו.   חשוב לדעת שהאיזון השלם והמיוחל, כלומר, מצב שבו כל יסוד חוזר למקומו שלו, קורה רק בזמן מיוחד- כשמתים. כן, כשאנו חדלים מלחיות, ומניחים אותנו בקומת קרקע, כל יסוד חוזר למקום שלו. (לא בדקתי זאת גם בכף הרגל אבל אני מניח שגם שם בסוף זה מתאזן...).

 

בעצם, כל חיינו הם חתירה אחת לאיזון, לשלמות. עליות וירידות, שמחה ועצב, נשמה וגוף, יצר טוב ויצר רע. וכן, אלה חיים בריאים בהחלט! הרי כך נראה ה-EKG של בן אדם חי- הגרף עולה ויורד!!!  גרף ישר, בלי עליות וירידות, מראה רק דבר אחד- הבן אדם מת!!!

 

חשוב גם לדעת שכף הרגל משקפת את עצמנו. כלומר, קודם כל הפלישה, החוסר איזון, התרחשו אצלנו בנפש. לאורך זמן זה גם יורד לכף הרגל ונרשם שם, כשבמקביל זה גם יוצר לנו את המחלה בגוף. הרי זו בדיוק רפואה הוליסטית! רפואה שמסתכלת על הגוף ועל הנפש כאחד. אפשר להסתכל על המחלה באופן ממוקד ופרטני, ולתת את התרופה המתאימה, כמו שהרפואה הקונבנציונאלית עושה. אלא שבמצב כזה, פשוט גזמת את העשב מלמעלה, אבל השורש עדיין קיים ולאחר זמן הוא יצמח מחדש. ואפשר גם להסתכל על המחלה באופן כללי ונרחב המציץ גם אל חדרי הנפש, ושם לזהות את הפלישה, את השורש, ולעקרו מהיסוד, כמו שהרפואה המשלימה- ההוליסטית עושה.

 

פלישות תמיד תהיינה. לא את כולן נראה בכף הרגל. לפעמים המטופל יהיה בעל "פני פוקר", אחד כזה שלא מגלה כהוא זה מה יש לו בפנים, עד כדי כך שגם כפות רגליו אינן יודעות. לפעמים הוא פשוט לא רוצה לדעת מה יש לו בפנים, הוא מעדיף לחיות באשליה שהכל טוב אצלו. אבל זה בסדר, ישנן עוד המון שיטות לאבחן אותו, חוץ מכפות רגליו.

 

אז זהו, אלה כפות  הרגליים שלנו, נעים להכיר.

מהיום, תתייחסו אליהן קצת יותר ברצינות, טוב?

אחרי הכל, תמיד תזכרו שאם טוב לכף הרגל, אז גם טוב לכם,

ואם נעים ונוח לכף הרגל, אז גם נעים ונוח לכם. אל תחסכו בנעל טובה.

היא יכולה לשנות לכם את המצב-רוח מהקצה אל הקצה.  

 

 

 

050-3711378