חגים ומועדים

על עשבים ואנשים

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

 במשך אלפי שנים הסינים דבקים באמונה שגוף האדם,

כאשר הוא מוזן בצירופי מזון המאוזנים ביניהם, מביא את עצמו

למצב של איזון. גוף מאוזן הוא גוף בריא. דרכי הטיפול של

הרפואה הקונבנציונאלית פועלות במקום, או כתחליף לכוחות

הריפוי הטבעיים של הגוף. הכימותרפיה מחסלת את הסרטן

במקום הגוף, התרופות האנטיביוטיות מחסלות את החיידקים

במקום הגוף, תרופות כגון אינסולין וקורטיזון מאזנות את רמת הכימיקלים בגוף במקום שהגוף יעשה זאת. עקרון משותף הוא לכל דרכי הטיפול הרפואיות ובכולן מוגדר הרופא כאדון הטבע שתפקידו ליטול את עניין הריפוי מידי הטבע, שהטיל זאת על הגנים שלנו.

אין להסיק מכך ששימוש מבוקר בתרופות פסול מיסודו, אולם השימוש בתרופות מוגבל ואנו משתמשים בהן למצבים חריפים וטראומטיים. כאשר מדובר במחלות כרוניות או כאשר אנו מעוניינים לשפר את מצב בריאותנו הכללי, עלינו לאמץ את הטבע בהתגלמותו: עשבים, זרעים, פירות וירקות. וכך כתוב בספרים הקדושים:

"עיקר בריאתם של הצומח לא הייתה אלא לשימושו של האדם ותועלתו. ועל כן הטביע בהם בורא העולם יסודות ומינרלים החיוניים לאדם. הפירות, הירקות והדגנים מכילים אותם יסודות הנמצאים באדמה, והדרושים ומוכרחים לבריאות האדם. צמחי המרפא השונים, בהם היסוד לרפואת האדם ולהדברת מחלות, ככתוב: "מצמיח חציר לבהמה ועשב לעבודת האדם" (תהילים קד, יד). הנביא יחזקאל מדגיש לא רק את חשיבות הפרי עצמו לאכילה ולבריאות, כי אם גם את חשיבות העלים בהם גנוזים יסודות מינרליים רבים החשובים ומצוינים לאדם הבריא והחולה כאחד. "כל עץ מאכל... פריו למאכל ועלהו לתרופה" (יחזקאל מז,יב)

 

האוויר שאנו נושמים, האוכל שאנו אוכלים, הסביבה בה אנו חיים - כל אלה גורמים להצטברות של רעלים בגופנו: חומרי הדברה, צבעי מאכל, חומרים משמרים ומי שתייה מזוהמים. מתכות כבדות מוצאות את דרכן אל גופנו בקלות מרובה. הצטברות של רעלים גורמת להאטה של פעולת האיברים בגוף ומביאה להיווצרותם של יסודות (רדיקלים) חופשיים האחראים על ההזדקנות, ניוון התאים בגוף ואין ספור מחלות אחרות!

 

בריאות טבעית ולכתחילה

כל אלו מביאים אותנו אל התובנה הפשוטה- בריאות טבעית ולכתחילה! ללכת אל הטבע ולקחת ממנו את הויטמינים והמינרלים, להם הגוף כל כך זקוק. הם אלו שינטרלו את כל הרדיקלים החופשיים שאורח החיים הקלוקל מכניס לנו. השאלה היא איך לקחת אותם? האם בצורה הסינטטית ממדף התוספים בסופר פארם, או מה"בסטות בשוק"?

מצד אחד, הויטמין הוא לא רק כמוסה ג'לטינית. ויטמין הוא גם הצבע, הטעם, הריח של הפרי, עם כל האהבה שאמא אדמה יכלה לתת לנו. את כל אלו לא נמצא בכמוסה הג'לטינית. כל אלו משפיעים על נפש האדם לא פחות מהויטמין עצמו. מצד שני, הצבע הטעם, והריח של הפרי מתובלים כיום לא מעט בריסוס קטלני והורמונים, כמו גם כאבה של אמא אדמה. ואילו הויטמין הסינטטי נראה יותר "נקי" מתמיד. האמת, הוא גם יותר זמין בבליעה אחת יומית, מאשר לקטוף עגבניה, לשטוף, לחתוך ולאכול.

 

אז מה החלטנו?

החלטנו לקחת. נקודה.

לא משנה אם זה מהמדף או מהגינה. פשוט תיקחו.

 אין לכם מושג כמה חשובים הם כיום תוספי המזון. אז "תפרנסו" את סולגאר ואת אלטמן. אז מה?

אז "תפרנסו" את המשק האורגני. אז מה? אז "תפרנסו" את הבסטות בשוק (ואת הדלק של מטוס הריסוס...). אז מה? העיקר שמשהו יכנס לגוף, וכן, גם ממלפפון בגודל של לולב, אפשר לקבל כמה דברים טובים, מלבד ההורמונים!

הגוף הולך ומזדקן. חייבים לתמוך בו.

את זה עושים העשבים, הויטמינים והמינרלים. 

אל תזלזלו!

050-3711378