אנרגיות

חום יולי אוגוסט אז...

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

היה כבד מאד. שעת צהריים. שעה קשה. שיא היום.

הסינים יאמרו שזה שיא היאנג, כמו גם התאריך 21.6.

זהו היום בו השמש בשיא גובהה. היום הכי ארוך.

הוא ישתווה ללילה כעבור 3 חודשים ב-21.9,

יהיה הכי קצר כעבור עוד 3 חודשים ב-21.12 ,

ישתווה שוב ללילה כעבור עוד 3 חודשים ב-21.3,

ויחזור שוב לשיא אורכו ב-21.6.

 

חום יולי אוגוסט. משפיע על כולם. נכנס פנימה אל תוך הגוף ומחמם את האיברים הפנימיים. הוא יעשה טוב ל"אנשים יינים", אלה שתמיד  קר להם, שצריכים את כוס התה הרותח והמקלחת החמה.

הוא לא יעשה טוב ל"אנשים היאנגים", אלה שתמיד חם להם, שצריכים את המזגן והקולה הקרה.

 

כן, הבעיה מתחילה כשטמפרטורת הגוף עולה יתר על המידה, ומדובר בטיפוס יאנגי, ממש כמו יוסי מהשווארמה שבפינת הרחוב. הוא עצבני מטבעו ותמיד חם לו. הוא מתעסק כל הזמן עם הבשר שעל הגריל. הגריל ממש בגובה הבטן והלב שלו. החום של הגריל נכנס לו דרך העור אל תוך הבטן, מייבש את כל הנוזלים, וגורם לו לעצירות הכרונית ממנה הוא סובל כבר 5 שנים או ליתר דיוק מאז שהתחיל לעבוד שם. משם החום עולה אל הלב ומחמם לו את הדם, שהוא הוא הנפש, שנכנסת להתקפי מניה, מהם הוא סובל אחת לשבועיים.

מחלות חום. כך קוראים להן. נגרמות מחום חיצוני שנכנס אל הגוף או עבודה בסביבת עבודה חמה. מחריפות דווקא בקיץ, כשיותר חם, ובעיקר אצל הטיפוסים "חמי המזג".

 

ממש הפוך לקלרה שעובדת בשופרסל (אף הוא בפינת הרחוב, ליד השווארמה) ומכניסה כל היום מעדנים וגבינות למקררים הגדולים. קלרה היא טיפוס ייני, ביישנית ומופנמת ותמיד קר לה. אולי זה מסביר את חוסר הפוריות ממנה היא סובלת ב-5 שנים האחרונות או ליתר דיוק מאז שהתחילה להכניס מוצרי חלב למקררים הגדולים. הקור פשוט נכנס לה דרך העור אל תוך הרחם, וכנראה שאי אפשר ליצור חיים חדשים בתוך מקרר...

ברור לכולם שבינואר פברואר אין בכלל מה לדבר איתה. הקור פשוט משתק לה את הכל.

מחלות קור. כך קוראים להן. נגרמות מקור קיצוני שנכנס אל הגוף או עבודה בסביבת עבודה קרה מאד.

מחריפות דווקא בחורף, כשיותר קר, ובעיקר אצל הטיפוסים "קרי המזג".

 

חום יולי אוגוסט. משפיע על כולם. זה מדהים לראות את בעלי החיים. איך הם מתמודדים עם החום. איך הוא פתאום מוציא אותם מאיזון והם פשוט "משתגעים". אנחנו לא שונים מהם. הגוף שלנו בנוי מאותם 4 יסודות שמהם בנוי גם הגוף שלהם. גם אותנו החום מוציא מאיזון. בעיקר את האנשים ה"חמים" שבנינו.

 

אז מה עושים?

ובכן לפני שעושים טוב, צריך לסור מרע:

 

"סורו מרע"- אל תעבדו\תשנו\תשהו\תגורו בסביבה חמה יתר על המידה או קרה יתר על המידה. חום או קור אלו בסופו של דבר יכנסו אליך אל הגוף ויוציאו אותו מאיזון עד כדי מחלה. מחלה שהתרופה הנכונה בשבילה לא תהיה עוד איזה כדור, אלא, לסלק את החום או את הקור מהגוף.

 

"עשו טוב"- כשחם צריך לקרר וכשקר צריך לחמם. זהו עיקרון יסודי ברפואה הסינית. אם אתם מוצאים את עצמכם לפתע אגורי חום ויזע. דבר שיכול גם להתבטא בכאבי ראש ברקות, פה וגרון יבשים, צלצולים חזקים באוזניים, עצירות, עצבנות יתר וכד', קררו את עצמכם!

מיד לאכול אבטיח והרבה (לא סתם הוא "יוצא" בקיץ לשווקים!),

לשתות הרבה מים (לא קרים),

להרבות באכילת פירות וירקות...

ולקפוץ לבריכה כמה שיותר מהר!!!

 

 

 

 

 

 

 

050-3711378