פרשת השבוע

"...והמה בקשו חשבונות רבים" (קהלת)

 

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

בריאות, פירושה- זרימה חלקה ומאוזנת של צ'י בגוף.

מחלה, פירושה- תקיעות בזרימה האנרגטית של הצ'י בגוף.

כל אדם בא לעולם על פי רוב, בצורה מאוזנת.

ה-אלהים עשה אותו ישר- מאוזן.

הצ'י זורם בו בצורה חלקה ומאוזנת. מתי הבעיה מתחילה?

כשלאט לאט מתחילים לחיות ולהנות ולהתגאות…

אדם קם בבוקרו של יום, ומתחיל את מרוץ חייו. הוא צריך להספיק,

ולכן הוא מדלג על ארוחות. הוא עדיין לא מספיק, אז הוא מתעצבן וצועק על כל העולם.

הוא מקנא באלה שלא צריכים להספיק. הוא דואג- מה יהיה? הוא יושב כל היום על הכסא ועובד. ועדיין לא מספיק. שלא נדבר חלילה על זמן לפעילות גופנית קטנה….

החיים חזקים יותר מהכל.

מתח, חרדה, כעסים, דאגות, פחדים.

לכל אלו ישנה השפעה עצומה על הצ'י בגוף. הם בעיקר מפירים את הזרימה החלקה של הצ'י בגוף.

אתה קם בבוקר רגוע, ו-5 דקות לאחר מכן, המרוץ מתחיל.  הצ'י מתחיל להיתקע. הוא לא זורם נכון.

מכאן ועד לכאב, הדרך מאד קצרה.

 

אז מה עושים כשכואב?

ישנן שתי דרכים. הדרך המצויה והדרך הרצויה:

הדרך המצויה: כואב? תיקח כדור זה יעבור!

 

זוהי שיטת הרפואה הקונבנציונלית. הטיפול הוא סימפטומטי. אדם נכנס לרופא, אומר היכן כואב לו, ויוצא עם כדור.את הרופא לא מעניין מה עבר על אדם זה באותו יום? מה הוא אכל? איפה הוא היה? מה המצב הרגשי שלו? הוא יודע שכואב, וכאב צריך "להעלים". הכדור ישכך את הכאב, וימנע מהמטופל סבל מיותר, עד יעבור זעם.

ברור לכולכם שהצ'י עדיין תקוע, והכאב עדיין קיים. פשוט לא מרגישים אותו. במצב כזה, שוב, ישנן שתי אפשרויות: או שהכאב ילך ויגדל, והכדור כבר לא יעזור. הרופא, במקרה זה, יעלה את המינון של הכדור הנוכחי או שייתן כדור אחר, חזק יותר. אפשרות שנייה היא, שהכאב יעלם, אבל יתחיל במקום אחר בגוף. הרופא במקרה זה ייתן כדור לכאב במקום האחר.

 

הדרך הרצויה: כואב? תניע את הצ'י!

זוהי שיטת הרפואה המשלימה. הטיפול הוא שורשי. אדם נכנס למטפל ואומר היכן כואב לו. המטפל מזהה את האזור הבעייתי. הוא כבר יודע באיזה מרידיאן- מסלול אנרגטי, הצ'י נתקע. וכל מה שנותר לו הוא להניע שוב את הצ'י, על ידי שיטות הטיפול הקיימות (דיקור סיני, כוסות רוח, שיאצו, מסאז' וכד').

ברור לכולכם שברגע שהצ'י ישוב לזרום בצורה חלקה בגוף, הכאב יעלם. הוא לא יפרוץ שוב במקום אחר. אותו אדם לא יצטרך לקחת כדור (ובהמשך להעלות מינון), כדור שבסופו של דבר יכול לפגוע גם באיברים אחרים בהמשך.

 

כאב יכול לנבוע מרגשות מודחקים, מישיבה ממושכת, תנוחות עבודה לא מאוזנות, מתח יומי בלתי פוסק, ועוד הרבה "חשבונות אחרים" שאנו מחפשים לעצמנו. כל אלו מפירים את הזרימה החלקה של הצ'י בגוף, ויוצרים כאב. השאלה היא מה עושים הלאה? האם ממשיכים בצורת החיים הזו, ולוקחים כדור ש"יעלים את הכאב", או שפשוט משנים את צורת החיים הקלוקלת, ומאפשרים לצ'י לזרום שוב, בצורה חלקה וישרה בגוף.

 

 

 

 

 

050-3711378