חגים ומועדים

"תכלה שנה וקללותיה"

 

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

לעולם נקרא את פרשת כי תבא לפני ראש השנה,

לקיים את מה שנאמר "תכלה שנה וקללותיה".

קללות הן לא דבר סימפטי. אף אחד לא אוהב להיות מקולל.

ברם, לפעמים אנחנו אולי לא שמים לב, אבל ברוב המקרים

אנחנו פשוט מביאים את הקללות על עצמנו! רוצים דוגמאות?

הנה לכם:

 

שינה מועטה- שינה של פחות מ-6-7 בלילה תחליש את מערכת החיסון, תפגע בזיכרון, תייצר מתח נפשי, תוריד את מצב הרוח, תפריע לרדת במשקל, תפגע בביצועים קוגנטיביים ומחשבתיים ותעלה את הסיכויים לחלות במחלות.

 

אכילה מהירה- "תחנוק" את הקיבה ותפריע לתהליך העיכול, תגרום לכם לבלוע אויר, תמנע מכם לרדת במשקל ותיצור לכם ריפלוקס לא נורמלי!

 

שתייה ממותקת- תקפיץ את רמות הסוכר בדם ותתיש את הלבלב לייצר אינסולין בכמויות! מה שבסופו של דבר יגרום לסוכרת האיומה והלתסמונת המטבולית!

 

בשרים על האש- החום של המנגל גורם ליצירת תרכובות מסרטנות מחומרים הנמצאים בבשר. חומרים אלו פוגעים ב- DNA ובכך גורמים לשגיאות בחומר התורשתי שיכולות לפגוע בתפקודי התאים השונים בגוף.

 

עודף מתח ועצבנות- אם כל החולאות! גורם לכליות לייצר הורמוני מתח כדוגמת: אדרנלין, נוראדרנלין, קורטיזול ואלדוסטרון אשר כניסתם לזרם הדם מובילה לעלייה בלחץ הדם, עליה ברמות הסוכר בדם והאצת הדופק. אלה תגובות טובות למצב נקודתי שבו "מישהו רודף אחריך", אבל לא לאורך זמן במצב שגרתי רגיל.

הורמונים אלו יתישו את הגוף בסופו של דבר ויגרמו לתהליכים הרסניים!

 

מזון מהיר- ג'אנק פוד- המבורגרים, צ'יפס, שניצלונים, גלידות, פיצות, חטיפים, שתיה מתוקה. כל אלו מכילים כמות גבוהה של קלוריות, מלח, שומן או סוכר ליחידת אוכל ומעט סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. מה שמביא לתחלואה רבה והשמנה יתרה.

 

ישיבה ממושכת- מייצרת לחץ על החוליות התחתונות של הגב, גורמת לעימדון של דם וליצירת טרומבוזים (קרישי דם), מייצרת טחורים/

 

שיזוף קיצוני- יגרום לכוויות, הזדקנות עור מוקדמת וגידולי עור- סרטן העור.

 

דיבור בנייד ונשיאתו על הגוף- מעלה את הסיכון להתפתחות גידול שפיר בעצב השמע. מעלה סיכון לפתח גידולים בבלוטות הרוק, עלול להביא לירידה של 25 אחוז בספירת הזרע. גורם לכאבי כתפיים וצוואר.

 

עישון ושתיה חריפה- תערובת הטבק מכילה כ-4000 חומרים שונים, ביניהם חומרים רעילים מזיקים שגורמים לנזק מצטבר אשר הוכח כמוביל להתפתחות של מחלות שונות – כיבים, בעיות פוריות, מחלות לב, אוסטיאופורוזיס, אימפוטנציה, פגיעה בעור, מחלות בדרכי הנשימה, וסוגים שונים של סרטן: סרטן ריאות, סרטן הגרון, סרטן הפה והלוע, ועוד.

גם האלכוהול לא חוסך את שבטו! הוא פוגע נואשות ב"מלך" (מוח, לב, כבד) ולפעמים גם מביא לנזק בלתי הפיך!

 

 

בקיצור, בואו נחליט שהפעם באמת, מסיימים עם הקללות...

 

 

 

050-3711378