חגים ומועדים

שירבו זכויותינו (ובריאותינו...) כרימון!

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

ללא ספק הוא מלך, והכתר שעל ראשו מוצדק בהחלט!

אנו רגילים לפגוש אותו בעיקר בראש השנה

(תוך כדי ספירת 613 גרגיריו, שתמיד לא מגיעה לסיומה...)

אך ערכיו התזונתיים וסגולותיו המדהימות שווים התייחסות כל השנה.

 

הרימון, על פי כל המחקרים, בכל השנים, נחשב לכלי נשק רב

עוצמה העומד בראשם של כל נוגדי החמצון בגוף. הצבע האדום, הטעם החמצתק, הגרעינים, הקליפה. כל אלה מאפשרים לו ללחום בסרטן, להאט את ההזדקנות, לשמור על הלב, לאזן רמות סוכר, להוריד כולסטרול ולחץ דם ועוד.

 

הצבע האדום:

מקורו של הצבע האדום ברימון הוא בפיגמנטים האדומים, האנתוציאנינים, שלהם סגולות נוגדות חמצון ונוגדות דלקת. לכן הם תורמים, יחד עם רכיבים מגינים נוספים ברימון, כמו הטנינים, גם להאטת תהליכי הזדקנות ולמניעת סרטן. על פי הרפואה העממית והסינית, הצבע האדום מחזק את הדם שאף צבעו אדום. הרימון האדום הוא אף מקור טוב לברזל ומומלץ ללוקים באנמיה.

 

הכמות המומלצת:

כדי ליהנות מן ההשפעות המיטיבות של הרימון מומלץ לאכול באופן יומיומי חצי כוס גרגירי רימון או לשתות חצי כוס מיץ. את הרימונים ניתן לקנות בעונה ולשמור בקירור מספר חודשים עד חצי שנה ובכך ליהנות מיתרונות הרימון זמן ארוך יותר מעונתו.

 

קליפת הרימון:

גם לקליפות של הרימון ישנם שימושים לא מעטים. מומלץ לייבש את הקליפות בצל לכתוש אותם לאבקה ולשמר אותם בבקבוק סגור. לטיפול בתולעים במערכת העיכול ניתן להרתיח 50 גרם קליפות בליטר מים למשך ¼ שעה, לקרר את המרתח, להמתיק ולשתות על קיבה ריקה. החומרים שבקליפה הורגים את התולעים.

לטיפול בזיהומים במערכת העיכול ניתן לשתות כל יום כוס מיץ רימונים או להרתיח קליפות רימונים עם קליפות של בננה במשך 10 דקות, לקרר לסנן ולשתות את המים מספר פעמים ביום.

לטיפול בקיב בקיבה ובתריסריון, מייבשים קליפות רימונים בצל, כותשים אותם עד דק מערבבים עם מעט דבש ואוכלים כף לאחר כל ארוחה. הפלבונואידים שבקליפה בעלי פעילות אנטי דלקתית ומשקמת.

לטיפול בפצעים וכוויות, ניתן לייבש את הקליפות, לכתוש לאבקה ולזרות על הפצעים והכוויות. הקליפה מכילה פלבונואידים בעלי פעילות אנטי דלקתית.

לפצעים ופצעונים של תינוקות, ניתן כתחליף לטלק, לייבש קליפות רימונים, לכתוש לאבקה, ולפזר על המקום.

לחיזוק השיער ניתן לערבב אבקת קליפות רימונים בחינה ולמרוח על השיער. התערובת נותנת גוון שחור.

 

 

רימון וסוכרת:

מחקר שנערך במרכז הרפואי רמב"ם ובפקולטה לרפואה בטכניון מגלה כי בעוד מיצים ממותקים אסורים לחולי סוכרת, צריכת מיץ רימונים משפרת את הפעילות נוגדת החימצון בגוף, ובאופן זה עשויה לעכב את התפתחות טרשת העורקים, גורם התחלואה והתמותה העיקרי בעולם.

פרופ' מיכל אבירם, יו"ר אגף המעבדות במרכז הרפואי רמב"ם שניהל את המחקר, מעריך כי התועלת במיץ הרימונים נובעת מההרכב המיוחד של הסוכרים שהוא מכיל. בהשוואה למיצים העשירים בגלוקוז ומגבירים באופן משמעותי את רמות החימצון בגוף, מכיל מיץ הרימונים אנטי אוקסידנטים המעודדים פעילות חימצונית שהיא אחד הסימנים הראשונים המבשר על התפתחות טרשת העורקים.

 

על אף מעלתו הסגולית של מיץ הרימונים, מומלץ לא להפריז בשתייתו, בעיקר אצל אנשים הנוטים לפתח אבנים בכליות, בגלל ריבוי החומצה האוקסלית (100 מ"ג/ 100 ג`) שבו.

 

 

 

 

 

 

 

050-3711378