חגים ומועדים

"אם יהיו חטאיכם כשני, כשלג ילבינו"

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

לבן. צבע המסמל טהרה ונקיות, צחצוח ומירוק.

בשולחן ערוך (או"ח, תר"י) מביא הרמ"א את המנהג

ללבוש בגדי לבן ביום הכיפורים. טעם אחד הוא כדי שנהיה

כדוגמת מלאכי השרת הנקיים מעוון, וטעם נוסף הוא כדי

להחדיר בנו את חרדת הדין וכניעת הלב. על הקיטל הלבן

אותו נוהגים ללבוש האשכנזים כותב הרמ"א-

"גם הוא בגד מתים ועי"ז לב האדם נכנע ונשבר".

 

הצבע הלבן הוא הצבע של הצ'אקרה השביעית-הכתר, שנמצאת לנו מעל הראש ומחברת אותנו למודעות האלוהית.

הצבע הלבן מסמל טוהר ותמימות, קדושה וגאולה. הוא כולל בתוכו את כל צבעי הספקטרום ולכן מרפא הכל.

אנשים שנמשכים לצבע הלבן הם אנשים מאד רוחניים. מי לנו גדול ככהן גדול שנכנס פעם אחת בשנה לקודש הקדשים בבגדי לבן כדי לכפר ולטהר על כל העולם! בגמרא מבואר שהסיבה היא ש"אין קטגור נעשה סנגור", והזיכרון של עגל הזהב לא עולה בקנה אחד עם הרצון לכפרה וטהרה של יום הכיפורים, יום נתינת הלוחות השניים, אולם גם מי שאינו נמנה בין הכהנים, אך מתעסק בדברים רוחניים-מיסטיים, מוצא עצמו נמשך באופן טבעי לצבע הלבן.

 

לבן הוא צבעו של "טיפוס המתכת"- אותם אנשים "מרובעים", שסדר ומשמעת הם שתי רגליהם והמוסר הוא הנר שלאורו הם הולכים. חרטה, תשובה ומצפון הם אבני דרך קבועים בסדר יומם.

 

הלבן מטהר את הנשמה ברמות הגבוהות ביותר ולא פחות מכך גם את המרחב ואת הגוף.

אבני קריסטל לבנות כדוגמת אבני קוורץ, ידועות בטיהור חדרים ומרחבים.

מאכלים בעלי צבע לבן כדוגמת השום והבצל, ידועים כמטהרי דם, חיידקים ובקטריות:

 

שום- נחשב כמחטא מס' 1! אנטי-אוקסידנט מעולה!  קיימים בו מרכיבים טבעיים חשובים ביותר, המהווים יסוד להרבה תרופות המיועדות למחלות לב וכלי דם, דלקת פרקים, שפעת, בעיות נשימתיות, קרישי דם, כולסטרול גבוה ועוד. המרכיב הבסיסי של השום הנותן לו את סגולותיו הרפואיים הוא האליצין. אליצין הוא פיטוכימיקל, הנוצר רק לאחר פירוק וכתישה של שיני השום. חומר זה גם שומר על השום עצמו מפני בקטריות, וחרקים. עם היווצרותו של האליצין, התרכובת מתפרקת ונספגת לתוך רכיבים אחרים, שהופכים להיות אף הם, מונעי חמצון ונוגדי רעלים.

 

בצל- שייך למשפחת השום. עשיר במרכיבי גופרית שאחראים למגוון העצום של סגולותיו הרפואיות (וגם לריחו החריף). קיימים סוגים שונים של בצלים: הבצל הירוק מספק כלורופיל המפחית את השפעות של הרדיקלים החופשיים, הבצל הצהוב מספק ששומר על תקינות הראיה, הבצל הסגול מכיל אנטוציאנינים המאטים תהליכי הזדקנות ואילו הבצל הלבן המצוי בכל סוגי הבצלים יעיל נגד חיידקים ודלקות. בין יתרונותיו ניתן למצוא כי הבצל: מאזן רמות סוכר, שומנים ולחץ דם בגוף, מחזק את מערכת החיסון, מאט התפתחות של תאים ממאירים בגוף- במיוחד במצבי סרטן המעי הגס. תומך בפעילות תקינה של מערכת העיכול, על ידי ספיחת גזים. מקל על תהליכי ריפוי של אקנה ובעיות עור במריחה ישירה.

 

 

 

 

050-3711378