חגים ומועדים

ארבעת המינים והצד הבריא שלהם

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

לארבעת המינים יש סגולות בריאותיות מדהימות

מעבר למה שהם מסמלים בהיבט הרוחני.

במאמר זה נעמוד על כמה מהם:

 

אתרוג- הוא לא רק נמשל לאיבר הלב אלא גם מחזק אותו

ושומר עליו. האתרוג נחשב למחדש תאים ולכן מסייע במניעת

הזדקנות העור ובפעילות אנטי סרטנית בשל תכולת הפקטין

הגבוהה שבקליפתו.

הילד עוד לא מדבר? שימו לו בפה קליפת אתרוג. האמא רוצה תינוק בעל ריח טוב? שתאכל הרבה אתרוגים. סובלים מבעיות חניכיים? בתמצית הפרי נמצא חומר מחטא המעודד יצירת נימי דם בריאים במקומות בהם זרימת הדם אינה סדירה. סובלים מאבנים בכיס מרה? אכלו ושתו מיץ אתרוגים! ומה לגבי יין? שתיית יין שהשרו בו זרעי אתרוג ופלחיו ידועה כמטהרת ריח פה ומסלקת רעלים מהגוף.

 

 

לולב- מג'הול או חיאני? חדראווי או חלבי? זה ממש לא משנה! העיקר שתכניסו תמר לפה! למה? כי הוא משאיר מאחוריו בהפרש ניכר, את כל פירות ההדר, מבחינת כמות הסיבים התזונתיים שנמצאים בו! הם אלו שיסייעו לכם בשמירה על תפקוד תקין של מערכת העיכול, במניעת עצירות ובמניעת תהליכים סרטניים במעי הגס. גם נוגדי החמצון שהתמר עשיר בהם (פוליפנולים) יכולים לסייע ביצירת סביבה נוגדת חמצון במעי ובמניעת תהליכים סרטניים. לתמר יש תכולת נתרן אפסית ומצד שני הוא עשיר במגנזיום ומכיל סידן. נתונים אלו חשובים לשמירה על רמות לחץ דם תקינות.

לתמר יש גם השפעה ברורה על זירוז הרחקת עודפי כולסטרול מתאי דופן העורק. תהליך הקשור בהאטה, בלימה ואפילו נסיגה (רגרסיה) של התפתחות טרשת העורקים!

ואם כל זה לא מספיק, אז בואו נסתפק בעובדה הפשוטה ש-3-4 תמרים יתנו פתרון יעיל לצורך שלכם במתוק,

ותחושת שובע ארוכה לבטן הרעבה תדיר שלכם…

 

 

הדס- תכונותיו הארומטיות של ההדס ועליו הירוקים-מרים, מקנים לו תכונות של ויסות צ'י בגוף וניקוי הכבד מרעלים. הארומטיות של ההדס עוזרת לטיפול בדלקות בדרכי הנשימה המלוות בשיעול וקשיי נשימה. פשוט בשלו 100 גרם עלים ירוקים במים, שימו עליכם מגבת ונשמו את האדים מעל הסיר!

אבקה מעלי הדס יבשים וכתושים בשילוב עם שמן זית יעילה לטיפול בפצעים, יבלות וכוויות, תפרחת חיתולים ואפילו נשירת שיער! שמן ההדס מומלץ לטיפול בכאבי אוזניים! חליטת תה של עלי הדס מומלצת לטיפול במחלות כמו סוכרת, בעיות עיכול, טפילי מעיים, שפעת ואסתמה.

 

 

ערבה- אולי העובדה שהערבה ללא טעם, ללא ריח ולכן גם כמעט ללא גינונים בריאותיים, משאירה לה הרבה מקום דווקא לסגולות רוחניות ביום מאד רוחני כמו הושענא רבא...

ובכן, היות וזרע=277=ערבה, סגולה ידועה לחשוכי בנים היא, שהאישה תיקח עלה אחד של הערבה החבוטה, תשרה אותו במים חמים ותשתה את המשקה. לא חייבים לעשות זאת באותו היום, אפשר גם לאחר זמן מה (ר' חיים פלאג'י). ניתן גם לאסוף ענפי ערבה ולגדל באגרטל מים ליד המיטה בחדש השינה. הערבה היא גם סגולה לשמירה, היות והיא דומה לשפתיים ובכך היא מרמזת לכל המשטינים והמקטרגים, שבאים לקטרג עלינו, ולדבר עלינו דברים לא טובים.

יש השמים את הערבות החבוטות מעל הדלת בכניסה, בתוך הרכב או בארנק, כסגולה לשמירה.

סגולה נוספת של הערבה היא לסובלים מפחד – וכך כתב רבי נחמן מברסלב בספר המידות על אדם הלוקח ערבה חבוטה: "וגם הוא מסוגל שלא תירא מפחד" וגם- "הושענות חבוטים מסוגלים לבטל הפחד". ובספר "יפה ללב" כתב:"והאיש הירא מפחד לילה בחלום, תניחם ותשימם בכר מראשותיו, שיישן עליו" ("יפה ללב", חלק ב', אות ט"ו).

 

 

050-3711378