תזונה

סדר האכילה הנכון

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

 

 

 נתי רגב

 

 

אם כן, הגיע הזמן לשבת מסביב לשולחן ולהתחיל לאכול,

אך רגע!  מה תאכלו קודם?  האם זה בכלל משנה אם מתחילים

עם הסלטים, או שבעצם אפשר להתחיל עם איזה עגל קטן בשביל

ל"חמם" קצת את הקיבה?

ובכן כן, זה מאד משנה. אי-אפשר להכניס לפה מה שבא לנו,

ומתי שבא לנו (כמובן שאפשר, אבל לאחר מכן תשלמו על זה ביוקר!).

צריך לזכור שהקיבה היא כמו שק מאורך (הנוטה על צידו). מה שתכניסו אליו קודם, הוא יהיה שם ראשון והוא יתחיל להתעכל ראשון. כל הבא אחריו, פשוט יהיה מעליו, ויחכה בתור. לכן, מן הסתם נתחיל להכניס ל"שק" הזה את האוכל שמתעכל יותר מהר ובקלות, על מנת שהוא יוכל לצאת מהר ולפנות מקום ל"אוכל הכבד" שבא אחריו.

 

זמן שהיית המזון בקיבה:

מזון עובר בוושט בקצב של 4-3 סנטימטרים לשנייה – כל התהליך אורך כ – 6-5 שניות.

שהיית המזון בקיבה נמשכת 6-2 שעות ומשך זמן השהייה תלוי במגוון גורמים כולל:

כמות המזון, תכולת השומן ומידת החומציות בקיבה.

במעי הדק, העיכול ממשיך ומתחיל תהליך הספיגה. משך העיכול והספיגה הוא 6-5 שעות, במצב תקין. לבסוף, שארית המזון נכנסת למעי הגס לסיום העיכול וספיגת הנוזלים אל הגוף. כאן שוהה "המזון" כ – 14-12 שעות. לכן, הזמן בו שוהה המזון במערכת העיכול הוא בין 30-20 שעות. מהסיבה הזו, סדר האכילה הוא דבר בעל חשיבות עליונה. על כך כבר כתב הרמב"ם- "יקדים אדם בתחילת סעודתו בשר מבושל קודם לבשר צלי, וכן יקדים הדברים הלחים לדברים היבשים. דברים הגורמים לעצירות, יאכל רק בסוף הסעודה כגון: שקדים, בטנים, חבושים וכדומה".               

אם נרצה להסביר את דברי הרמב"ם, נאמר, שקודם כל מתחילים עם המאכלים קלי העיכול. הם גם נראים חיצונית מאד קלים ודקים כגון: הסלטים למיניהם, בעיקר הסלטים הירוקים והחמוצים, או כל דבר אחר ירוק, כמו: זיתים, מלפפון חמוץ, סלט כרוב, סלט "ביבי", וכד'. כל אלו "פותחים" את הקיבה, ומגרים את מערכת העיכול לפעול בצורה יותר טובה. לאחר מכן, אפשר להתקדם שלב נוסף ולעבור למזון היותר קשה כמו: פסטות, גבינות רכות, בורקסים וכד' (אם מדובר בארוחה חלבית), ולסיים עם המזון הכי קשה כמו: גבינות מוקשות, פיצות, פשטידות "כבדות" וכד'.

אם מדובר בארוחה בשרית, הרי שלאחר הסלטים נעבור לדגנים, ירקות מבושלים, בשר עוף, ואילו את המזון הקשה כמו: בשר בקר, נקניקים, בשר צלוי וכד', נאכל בסוף הארוחה. אם למשל נתחיל ארוחה בשרית מיד עם העוף והבשר בקר, ורק אח"כ נאכל סלטים, תפוחי אדמה אורז וכד', הרי שעד שהבשר יתעכל בקיבה, הסלטים כבר יספיקו להתעפש ויעלו ריח לא טוב לפה, ובכלל, כל העיכול יהיה לא נוח ומעיק.

 

לפעמים סדר אכילה לא נכון, מהווה כשלעצמו את הסיבה לכאבי בטן, שלשולים, עצירויות, גזים וכד'. כדאי לאמץ את דברי הרמב"ם כשגרה יומית בארוחה: "תמיד יקדים אדם לאכול דברים רכים ומשלשלים כגון: ענבים, תאנים, תותים, אגסים, אבטיחים, קישואים, מלפפונים, כי הם מתעכלים במהרה. ולא יאכל דברים אלו בסוף הסעודה, כי אזי יצוף כל האוכל בקיבתו, ויולדו מזה גזים ושאריות מזון בלתי מעוכלות. סימן לדבר מי הם הצמחים קלי העיכול, צמחים אשר בישולם וריכוכם הוא מהיר". (הרמב"ם)

 

שתיית מים בארוחה

מאד לא מומלץ לשתות במהלך הארוחה. עיכול המזון אמור להתבצע על ידי מיצי העיכול ולא על ידי המים או "מיצים אחרים". לכן, אם באמת צמאים כדאי לשתות עד רבע שעה לפני האוכל, והחל משעה וחצי לאחר האוכל. המים ישטפו את צינור העיכול וינקו אותו משאריות האוכל. מי שבכל זאת קשה לו, אפשר לשתות במשך הארוחה- עד כוס אחת. לא יותר!

 

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

050-3711378