שיטות הטיפול בקליניקה

דיקור סיני- אקופונקטורה

 

 

 

הרפואה הסינית ממפה את גוף האדם למסלולי אנרגיה שונים

בהם זורם צ'י ודם. מסלולי אנרגיה אלה הקרואים מרידיאנים

מהווים כעין תעלות בהם הצ'י זורם לאורך הגוף בתנועה

מתמדת, בדומה לתנועת המים בערוצי הנחל. תעלות אלה

מתרוקנות זו לזו, מצטלבות, יש להן זרמים תת-קרקעיים

וזרמים עליים, והן מקשרות את חלקי הפנים של הגוף עם

חלקיו החיצוניים.

על גבי ערוצי האנרגיה הזורמים לאורך כל הגוף נמצאות נקודות המשמשות כ"בריכות אנרגיה" זעירות. אלו למעשה נקודות הדיקור הממוקמות על שקערוריות זעירות על העור, הקרויות "שערים".

 

הפעלת הנקודה מתבצעת על ידי גירויה. גירוי זה יכול להיות במגע, בלחיצה או על ידי החדרת מחט. מחטי הדיקור הן מחטים דקות, מוצקות, מעוקרות, עשויות פלדת אל-חלד, החודרות אל התעלות, ומפעילות או מעכבות את הזרימה של הצ'י והדם, מיבשות לחות או מלחלחות יובש, מוציאות רוח קרה או מורידות למטה רוח פנימית של הכבד שעלתה, מייזעות או מפסיקות הזעה, כללו של דבר-מחזירות את מערכות האיבר לאיזון. גירוין של נקודות הדיקור על ידי המחטים מפעיל השפעה מאד עמוקה על הגוף, הן בהיבט הגופני והן בהיבט הנפשי.

 

הדיקור מרפא כאב או מחלה על ידי פיזור מצב של עודף או חיזוק מצב של חוסר ובמקביל הזרמת הצ'י. לדוגמה: פעימות חזקות, מלוות בתחושה חמה ומלאה בראש, עם קור בידיים וברגליים, יכולים לרמז לנו שיש עודף של צ'י בראש ומחסור בגפיים. באמצעות גירוי בידיים וברגליים, מסולקים צ'י ודם דחוסים מהראש ומופצים מחדש בכל הגוף כולו. מצב זה מביא לסילוק הכאב מהראש ולהרגשה נינוחה כללית בכל הגוף.   

 

המטפורה של המכונאי והגנן עליהם אפשר לקרוא במאמר בין מכונאי לגנן עוזרת לנו להבדיל בין ההסברים הסיניים להסברים המערביים על תופעת הדיקור. הרפואה המערבית תופסת את הדיקור כמוגבל לשיפור הכאב בלבד. לדוגמה, בניסויים נוירופיסיולוגיים הוכח, שהדיקור משנה את התמסורת של דחפים עצביים בין חוט השדרה והמוח, יוצר את הבסיס של מה שאנחנו מכירים כתאוריית "שער הבקרה". תיאוריה זו מניחה , שפעולת סיבי הכאב בחוט השדרה נחסמת על ידי הדיקור. לאחרונה, תפיסה זו התרחבה וכיום הרפואה המערבית שולחת מטופלים לטיפולים בדיקור גם עבור בעיות נרחבות ו"גדולות" יותר מאשר כאב בלבד.

הדיקור הסיני, בדומה לרפלקסולוגיה ידוע גם כפעולה המגרה את שחרור החומרים האנדוגניים דמויי המורפין, הקרואים אנדורפינים, שהם הורמוני מוח שהגוף מייצר כתגובה למתח. שחרורם במהלך מאמץ של ריצה או שחיה מסביר את מה שמתייחסים אליו כ"תחושת העילאות של הרץ או השחיין".  

 

עיסוי רפואי 

עיסוי רפואי

רפלקסולוגיה

כוסות רוח 

כוסות רוח

עכיכיעחיחע

 

 

ח

עכעכעכע

חתחתלחל

צחצחציחציח

מוקסה

אבנים חמות

מאמר 2

 

טיפולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

050-3711378