רפלקסולוגיה

יסוד האדמה

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

כאמור אצל כל אדם ישנו יסוד מסוים (מתוך ה-4) הקיים

במידה גדולה יותר, והאחראי במידת מה על האישיות הפסיכולוגית

של האדם. במאמר זה נדבר על אדם שאצלו יסוד האדמה הוא

היסוד הדומיננטי. אדם זה יקרא לצורך העניין- "טיפוס אדמה".  

ובכן, לפני שנתאר את טיפוס האדמה, ולפני שנתאר את יסוד

האדמה בגוף ובכף הרגל, נאמר כמה מילים על האדמה עצמה,

כפי שאנו מכירים אותה מהטבע. מילים אלו תעזורנה לנו להבין בצורה הרבה יותר טובה את האדמה בגוף, בכף הרגל ובטיפוס האדמה עצמו.  

 

האדמה בטבע:

צבע- לאדמה בטבע ישנם מס' צבעים מאד מוגדר. הם נעים בין גווני החום-צהוב-כתום-אדמדם.

צורה ומרקם- אפשר להגיד שמבין כל היסודות, לאדמה יש את המרקם הכי קשה. היא קשה, מוצקה, גסה, כבדה, נוטה לשקוע, כיוונה הוא כלפי מטה. קשה לשנות אותה או להפוך אותה למשהו אחר.

תכונות- האדמה היא הבסיס עליו אנו עומדים. היא מקנה לנו יציבות ובטחון, מעין משהו תומך ואוהב. "אמא אדמה"- האדמה היא סוג של אמא מאד קדום. אדם ממנה בה ואליה הוא גם שב. לא רק האדם אלא גם הצמחים. האדמה היא הרחם של הצמחים. זורעים בה זרעים והיא מצמיחה עצים, פירות וירקות.  

 

האדמה בגוף:

נסו לקחת את תכונות האדמה בטבע, ולהשליך אותן על הגוף:

צבע- צבע האדמה בגוף האדם משתקף בעור כהה במקצת, בעל רקמה מלאה ובריאה.  

צורה ומרקם- צורת האדמה בגוף היא למעשה  חוזקו וחוסנו המתבטא ביציבות ובעמידות. עצמות חזקות, שלד חזק, עמידה ויציבות איתנה מראה על אדמה טובה בגוף האדם.  

מיקום- מקום האדמה בגוף האדם הוא מאזור אגן הירכיים ומטה אל הרגליים. אגן הירכיים- מותניים הם האזור הכי חזק בגוף המקנה לגוף את היציבות. שם נמצאים אברי הרבייה של הגבר והאישה האחראים על המשכיות ותולדה. שם נמצאים פתחי הריקון של הגוף המוציאים החוצה את כל הפסולת- החומר המיותרת של הגוף

 

האדמה בכף הרגל:

כפי שלמדנו כבר, האזור בכף הרגל המייצג את האדמה הוא העקב. אדמה מאוזנת בגוף האדם תתבטא בכף הרגל, בעקב בעל רקמה מלאה ובריאה, בגוון אדמדם-חום-כהה, כשהעור גס במקצת, או יותר נכון, ה"קשה" מבין ארבעת היסודות.

 

טיפוס אדמה:

ובכן, כדי לתאר טיפוס זה, שאצלו יסוד האדמה הוא הדומיננטי, ניקח את כל תכונות האדמה שמנינו לעיל ונשליך אותן עליו.

טיפוסי האדמה הם טיפוסים יציבים, עמידים עם שתי רגליים על הקרקע. הם מאד "ארציים" וחומריים, משפחה, עבודה, כסף, ילדים, אלו הם הדברים שעומדים בראש מעייניהם.  

הם מדברים בשפה פשוטה, חמה, אומרים את אשר על לבם. דאגה היא רגש שמאד מאפיין אותם. הדאגה שהכל יהיה בסדר ולכולם יהיה טוב.

הם עובדים קשה להפליא. נמשכים בעיקר לעבודות האדמה, או עבודות שגרתיות שלא דורשות מעוף ודמיון, מה שדי חסר לטיפוסים אלה. הם לא "אווריים", לא תמצאו אותם בין פורצי הדרך בתחומים השונים, בעלי ההמצאות, תופסי עמדות המפתח בקשת הציבורית. הם יותר שייכים ל"עורף", לדאגה שלכולם יהיה טוב, ל"ביחד", שלא יחסר לאף אחד כלום.

כמו האדמה, מאד קשה לאנשים אלה להשתנות. הם מקובעים בדרכיהם, סטטיים, אפילו עקשניים במידת מה. לרוב הם יהיו שכירים. הם צריכים את הבוס שיגיד להם מה לעשות. כמו האדמה, הם מאד תומכים ומכילים. הם כנים, אמיתיים והגיוניים. מבחינה אינטלקטואלית, הם מוגבלים לעולם הגשמי, הפיזי, ה"אדמתי". חשיבה מופרזת או שימוש יתר בחשיבה ובדמיון קצת גבוה להם. אמנם, הם ניחנים בחושניות חזקה. הם אוהבים את המגע, את הליטוף.  

מבנה גופם די רחב, קצת עגלגל, ראשם גדול, פניהם מרובעות בעלות נוכחות, כפות ידיהם עבות עם עור גס, מרובעות עם אצבעות קצרות, בעלות קווים חזקים ומוגדרים- ידיים של אנשי אדמה!  

 

 

כפות רגליו של טיפוס האדמה תהינה גם הן יותר מרובעות מאשר ארוכות, גדולות, רחבות, כבדות, לא גמישות במיוחד. האצבעות תהינה קצרות, אולי קצת עבות. אלו תהינה רגליים בעלות מסה. העקב יתפוס מקום די נרחב, אולי גם יפלוש לקשת הגדולה- יסוד המים.  

 

 

050-3711378