רפלקסולוגיה

יסוד האש

מאמרים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר 1

מאמר 1

מאמר 2

 

 

 

 נתי רגב

 

כאמור אצל כל אדם ישנו יסוד מסוים (מתוך ה-4), הקיים

במידה רבה יותר, והאחראי במידת מה על אישיותו הפסיכולוגית

של האדם. במאמר זה נדבר על אדם, שאצלו יסוד האש הוא

היסוד הדומיננטי. אדם זה יקרא לצורך העניין- "טיפוס אש".  

ובכן, לפני שנתאר את טיפוס האש, ולפני שנתאר את יסוד האש

בגוף ובכף הרגל, נאמר כמה מילים על האש עצמה, כפי שאנו

מכירים אותה בטבע. מילים אלו תעזרנה לנו להבין בצורה הרבה יותר טובה את האש בגוף, בכף הרגל וב"טיפוס האש" עצמו.

 

האש בטבע:

צבע- לאש בטבע ישנם מס' צבעים מאד מוגדר. הם נעים בין גווני הצהוב,אדום, כתום (וירוק).  

מרקם וצורה-  יותר מאשר מרקם, הייתי אומר שלאש יש טמפרטורה- היא חמה!!!

קשה לחוש בה, אבל מרגישים אותה טוב מאד, ואוי ואבוי למי שנכווה בה!

כיוון- כיוון האש הוא בעיקר למעלה ולצדדים. כעיקרון, אין לאש כיוון מוגדר. היא תלך לאן שהיא תרצה, היכן שיש לה חומר בעירה שמספק לה חמצן. היא לא צפויה. היא מסוכנת. היא יכולה להתפרץ לפתע ללא כל הודעה מוקדמת.

 

האש בגוף:

נסו לקחת את תכונות האש בטבע, ולהשליך אותן על הגוף:

צבע- הצבע בגוף שמצביע על מיקום האש הוא הצבע האדום. היכן שנראה צבע אדום בגוף, נדע ששם נמצאת האש, ברוב המקרים בצורתה המינורית- חום.

מרקם וצורה- קשה לתאר את צורתה של האש בגוף. האש בגוף זה משהו יותר אנרגטי. היא נמצאת היכן שנמצאים הגאווה, היהירות, השחצנות שלנו. היא נמצאת היכן שנמצאים הרצונות והשאיפות שלנו. היא נמצאת היכן שנמצאת האש הפנימית שלנו, זו שרוצה לפרוץ החוצה ול"שרוף את העולם". מקום זה הוא בחזה, היכן שנמצא הלב שלנו. הלב האמיץ שלנו.

 

האש בכף הרגל:

כפי שלמדנו כבר, האזור בכף הרגל המייצג את האש הוא כרית כף הרגל. אש מאוזנת בכף הרגל תתבטא בכרית רקמה מלאה, בריאה ואדמדמה. על העור להיות גס יותר מאשר העור באזור המים, אך לא גס כמו העור שבאזור האדמה.

 

טיפוס אש:

ובכן, כדי לתאר טיפוס זה שאצלו יסוד האש הוא הדומיננטי, ניקח את כל תכונות האש שמנינו לעיל ונשליך אותן עליו.

כמו האש בטבע, "טיפוסי האש" הם טיפוסים דינאמיים, פעילים שצרכים להיות תמיד במרכז העניינים. "שליטה במצב" ו"יכולת השפעה" הם מושגים די שכיחים אצלם, ואולי אפילו מוכרחים. הם בעלי החלטות מהירות, תנועות פתאומיות וממש לא צפויים, ממש כמו האש עצמה. הם מאד עסוקים בעצמם, מתייחסים לאירועים באופן אישי, כאילו הכל מכוון כלפיהם. הם כופים את רצונם על אחרים, ומנסים לשלוט בהם. הם מאד ביקורתיים, וחייבים לומר תמיד את המילה האחרונה. הם אינם מסוגלים לטעות, האגו שלהם תמיד צודק!

 

הם מאד יצירתיים. אם הם שכירים, הם מרגיזים את הבוס שלהם, ואם הם עצמאיים, הם אינם יכולים להירגע מכיוון שהם מנסים לדחוף קדימה ללא הרף.

 

התכונות המאפיינות אותן הן: שנינות, אינטליגנציה, מרץ וחיוניות. הם מלאי דחף והתלהבות. אנשים אוהבי חיים אלה מסוגלים להדביק אחרים בהתלהבותם ובאופטימיות הרבה שלהם. הם במיטבם, כשהם נמצאים באור הזרקורים, כאשר הם מקבלים את אהדתו והתרפסותו של הקהל. בגלל מרצם חסר הגבולות הם מצליחים מאד כספורטאים. מכיוון שהחלוציות היא בדמם, אין מאושרים מהם כאשר הם נמצאים בחזית הפעילות. הם יהיו שוברי השיאים, הם יקבעו את הרמה, או ישתדלו להיות הטובים ביותר בתחומם. אותם נמצא בתפקידי מפתח בקשת הציבורית.

 

 

כפות ידיו של אדם כזה תהיינה מוארכות בעלות אצבעות קצרות, וקווים רבים חזקים ומוגדרים היטב. כמו כן אלו תהיינה כפות ידיים מובנות, בעלות מגע חי ואנרגטי. כפות רגליו של אדם זה תהיינה בצורת קונוס (משולש) הפוך, כלומר, צרות באזור העקב, וככל שעולים לאצבעות הן הולכות ומתרחבות. לפעמים יהיה לה גוון אדמדם, בעיקר באזור הכרית הגדולה שמתחת לאצבעות. אצבע 2 (האצבע שליד הבוהן), ברוב המקרים תהיה ארוכה, בגובה הבוהן עצמה, ולפעמים גם יותר ממנה. לרוב, אלו יהיו אנשים במזלות: קשת, אריה ושור, כשהצבעים האהובים עליהם הם גווני האדום למיניהם (ולפעמים גם ירוק).

 

 

050-3711378